Szkolenie


Wprowadzenie do sieci programowalnych - SDN

Kod szkolenia: NSDN01

Niezależny kurs przedstawiający zalety i wady sieci programowalnych, jak też opisujący mocne i słabe strony ofert poszczególnych dostawców w zakresie SDN.
Kurs prowadzony jest przez trenera posiadającego wieloletnie doświadczenie w administrowaniu sieciami o dużej skali i w przygotowywaniu projektów w skali operatorskiej.
W trakcie szkolenia pomagamy zrozumieć SDN i przygotowujemy inżynierów sieciowych do wprowadzenia sieci programowalnych wraz z ich zaletami i ryzykami.

Zakres kursu:

A. Podstawowe zagadnienia z zakresu technologii SDN.
Czym jest Software-Defined Networking?
Producenci urządzeń sieciowych posługują się pojęciem SDN mając na myśli różne mechanizmy. W tej części szkolenia wyjaśnione zostaną różnice implementacyjne, nowe możliwości, jak też i ograniczenia.
Czym jest OpenFlow?
OpenFlow jest protokołem pojawiającym się w implementacji SDN u części z producentów. W sekcji tej omówione zostaną różne wersje protokołu. Przedstawione zostaną również ograniczenia w implementacji protokołu na urządzeniach sieciowych w stosunku do specyfikacji.

B. Kontroler sieci SDN.
Kontroler SDN- mózg sieci.
Koncepcja centralnego zarządzania siecią znana jest od dawna, jednak idea implementacji centralnego zarządzania w sieciach SDN różni się od tego co znamy dzisiaj. W tym module szkolenia przedstawione zostaną założenia funkcjonalne.

C. Pokaz działającej sieci sieci SDN.

D. Podsumowanie szkolenia.
Zalety i ryzyka wdrożenia sieci SDN. Kiedy i dlaczego warto stosować sieci SDN? Jak należy planować rozwój sieci, aby być gotowym na wdrożenie funkcjonalności SDN?


Kod szkolenia: NSDN01

Opis szkolenia: pobierz plik

Czas trwania: 1 dzień

Koszt: 1245 pln netto

Informacje o terminach oraz zapisy: training@narmox.com


Narmox Sp. z o.o.
AL. Kasztanowa 3A-5
53-125 Wrocław
POLAND
Tel.: +48 22 266 03 73
E-mail: contact@narmox.com